Що означає напис TIR на фурах і чому такі авто не перевіряють.

Що означає напис TIR на фурах і чому такі авто не перевіряють.

Напевно, багато хто бачив цей напис і задавалися питанням, що, власне, він означає.
Реклама

Отже, TIR - що це таке?

Напис TIR на вантажівках - це абревіатура французькою мовою від назви Transports International Routiers. Якщо перевести цю назву на українську мову, то вийде «міжнародні дорожні перевезення».

Система TIR - це система міжнародних автомобільних перевезень товарів, яка заснована на засадах Митної конвенції про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП.

Трохи про конвенцію

Конвенція прийнята в 1975 році і є єдиною системою, яка покликана спростити процедуру транспортування вантажів, в тому числі - при перетині державних кордонів. Якщо не вдаватися в подробиці, то маючи таку наклейку на автомобілі, а в комплекті до неї - повний набір документів, водій фури має право проходити митний контроль без огляду. Крім цього, такі автомобілі не перевіряються співробітниками ДПС.

Основні положення системи

Система заснована на п'яти обов'язкових елементах:

  1. Вантажі повинні перевозитися на безпечних ТЗ, в безпечних контейнерах (затверджені правила є безпосередньо в конвенції),
  2. Вантажі повинні супроводжуватися спеціальними документами, тобто «книжкою МДП», оформленою за правилами і яка включає в себе всю вичерпну інформацію. Цей документ єдиний і прийнятий усіма державами-учасницями Конвенції,
  3. Мита і податки - забезпечені міжнародною гарантією,
  4. Доступ до системи контролюється уповноваженими особами,
  5. Заходи митного контролю: прийняті державами-учасницями Конвенції.

Іншими словами, наявність МДП і наклейки TIR - це «Гарантія» того, що вантаж везуть законно. Тому до автомобілів з подібними наклейками у інспекторів апріорі немає питань.

Дивіться також: Вантажівку оригінальної конструкції, створену 35 років тому, виявили в Німеччині

0 Коментарів
143878 переглядів
Авторизуйтесь за допомогою
щоб оцінити цю статтю!
Або ж виберіть інший спосіб для авторизації
Подобається
Коментувати
Поділитись
Найцікавіше за сьогодні