Дизельні двигуни HDI, TDI, SDI, CDI – в чому різниця?

Що краще HDI, TDI, SDI, або CDI? Що означають ці абревіатури двигунів дизельного типу і яка між ними різниця?

Реклама

Те, що дизельні мотори більш вигідні, ніж бензинові, ні для кого не секрет, проте визначитися з типом палива - це ще не означає визначиться з типом самого дизельного двигуна. Досить поширена проблема багатьох новачків - плутанина між численними абревіатурами (HDI, TDI, SDI, CDI), від яких в майбутньому дуже багато чого залежить.

Залежить "характер" автомобіля, його "схильність" до поломок, вартість ремонту цих поломок, а також витрата палива і багато іншого. У цій статті я спробую якомога доступніше пояснити, в чому відмінності між різними модифікаціями дизельних двигунів, щоб ви могли зорієнтуватися і підібрати для себе найкращий варіант.

Почнемо з того, що дві останні букви "DI" у всіх перерахованих вище абревіатур означають Direct Injection - безпосереднє уприскування. Технологія прямого або як його ще називають безпосереднього вприскування, чи не найбільш просунута на сьогодні.


Двигун HDI
Абревіатура HDI присвоюється двигунам, які базуються на технології Common Rail (розроблена компанією Bosch в 1993 році). Цей двигун і технологію HDI розробила всесвітньо відома автомобільна корпорація PSA Peugeot Citroen.

HDI, як я вже говорив, належить до лінійки двигунів з прямим уприскуванням, характерні відмінності: зменшена витрата палива на 15%, зниження шумності на 10дБ, і це при підвищенні потужності на цілих 40%. Мотори HDI вважаються більш витривалими і "живучими".


Двигун TDI
Скорочення TDI, мабуть, найпопулярніше позначення і воно легко розшифровується. Перша літера "T" в цій абревіатурі означає наявність турбонаддуву, який дозволяє отримати серйозну надбавку потужності. Турбодвигун володіє всіма притаманними турбованим агрегатам властивостями: він економніший, має чистіший вихлоп, при цьому дорожчий в обслуговуванні. Крім того, мало хто знає, що більшість турбін, що встановлюються на турбодвигуни, розраховані на 150-200 тис. км. пробігу, а сам двигун відносять до так званого класу "мільйонник".


Двигун SDI
Мотори класу SDI відрізняються тривалістю "життя" і простотою конструкції. Великі пробіги для SDI - не проблема, мотори дуже витривалі і надійні. Проте якщо ремонт все ж буде потрібно, то вартість його навряд чи вас обрадує.


Двигун CDI
Мотор з шильдиком CDI - розробка "Mercedes", яка базується на тій же технології Common Rail, що і перераховані вище силові агрегати. Мотори лінійки CDI більш вимогливі до якості палива. При цьому вони дуже економні і динамічні на дорозі.

Ну ось, власне, і все. Сподіваюся, дохідливо пояснив в чому різниця між HDI, TDI, SDI, і CDI, тепер ви легко зможете зорієнтуватися і вибрати для себе відповідний по типу і класу двигун.

Дивіться також: Чому не потрібно глушити двигун відразу після зупинки автомобіля

0 Коментарів
188008 переглядів
Авторизуйтесь за допомогою
щоб оцінити цю статтю!
Або ж виберіть інший спосіб для авторизації
Подобається
Коментувати
Поділитись
Найцікавіше за сьогодні