Дально-BOY
Дально-BOY 12 Лип 2019

Очікування на рампі щорічно приносить більше мільярда $ збитків і зменшує дохід кожного далекобійника.

Водії вантажівок щорічно втрачають в середньому від 1280 до 1530 $ через незаплановане очікування в навантажувальних доках.
Реклама

Такі дані наводяться в доповіді, опублікованій американським Міністерством транспорту (Department of Transportation) після недавнього аудиту. Години, втрачені під час очікування розвантаження і навантаження, також є проблемою для європейського транспорту.

Міністерство транспорту США провело аудит, до якого воно було зобов'язане Законом про транспорт від 2015 року. У той час цей закон наказував Федеральному управлінню безпеки дорожніх перевізників (FMCSA) видати правила зі збору даних про час очікування і затримки, з якими стикаються водії в навантажувальних доках. Цей же закон вимагає, щоб генеральний інспектор Міністерства транспорту звітував про вплив часу затримок на водіїв, перевізників та економіку. Результати аудиту, проведеного міністерством, викликають тривогу.

Водії втрачають не менше 3 % від річної зарплати

«Загальний час очікування на рампах позбавляє американських водіїв вантажівок від 1,1 до 1,3 млрд $ на рік», - вважають в Генбюро Міністерства транспорту США. Ці втрати становлять від 3...3,6 % від середньорічної зарплати далекобійника.


«У транспортній галузі Сполучених Штатів Америки правилом, часто включеним до контрактів з вантажовідправниками, зазначено двогодинний час очікування. Це час також скорочує річний чистий дохід перевізників на суму від 250,6 млн $ до 302,9 млн $», - йдеться в повідомленні.

Крім того, за визначенням міністерства, період очікування, збільшений навіть на 15 хвилин, підвищує ймовірність того, що водій потрапить в аварію на 6,2 %.

На думку галузевих експертів, як реальні втрати, так і ризики, які несе тривале очікування на рампах, можуть бути значно вищими. Причиною недооцінки результатів, на думку експертів, є обмежений обсяг даних про час очікування водіїв на рампах. Отримання точної інформації пов'язане з труднощами, оскільки більшість перевізників і водіїв вимірюють тільки час, проведений на підприємстві вантажовідправника або одержувача за межами двогодинного ліміту, узгодженого дуже часто в контрактах з вантажовідправниками.

Очікування збільшує ризик ДТП

Час очікування на рампах збільшує час недосипання водія і, отже, збільшує втому, підвищуючи тим самим ризик ДТП.

Затримки «викликають розчарування і скорочують доходи, можуть сприяти небезпечній поведінці, наприклад перевищення швидкості та порушення вимог (робочого часу)», - випливає зі звіту.

Додаткове 15-хвилинне продовження часу очікування призводить до однієї додаткової аварії на 1000 вантажівок на дорозі, як свідчить статистика.

«З огляду на, що 20 % водіїв дальнього слідування працюють 75 годин на тиждень або більше, а також беручи до уваги ймовірність того, що велика частина їх робочого часу проходить в очікуванні, це може бути дійсно серйозним ризиком », - сказав Майкл Х. Белзер, професор економіки в Wayne State University .

Білі і чорні списки вантажовідправників вже існують

Ускладнення, викликані тривалим завантаженням, змусили багатьох американських перевізників неохоче співпрацювати з проблемними вантажовідправниками. Деякі з них розробили програми, в яких перевага віддається роботі з привілейованими клієнтами, які не змушували їх водіїв чекати.


Незалежні водії вантажівок, в свою чергу, обмінюються назвами компаній з тривалими термінами очікування. Таким чином, вони можуть уникнути вантажовідправників, у яких бувають простої.

Uber пропонує цікаве рішення в цій області. Uber Freight Data дозволяє визначити кращі і гірші компанії з точки зору часу очікування на рампі. Оцінки об'єктів грунтуються на думках 145 тис. водіїв вантажівок.

Для більшості далекобійників швидке навантаження і розвантаження є найважливішим моментом. Так відповіли 89% опитаних Uber далекобійників, в той час як дружнє обслуговування мало ключове значення для ще 11%.

«Uber Freight Data була створена для поліпшення якості життя водіїв і ефективності роботи вантажовідправників», - сказала для trucks.com Кейт Кауфман, директор по транзакціях Uber Freight. - Чим вище оцінка об'єкта, тим швидше вантаж знаходить транспорт, - додала вона.

Реклама
0 Коментарів
Подобається
Коментувати
Поділитись
Найцікавіше за сьогодні