«Медведка»: для чого використовується таке пристосування в машинах

Мій автосвіт
Мій автосвіт 09 Жов 2019
Реклама

Існує величезна кількість корисних пристосувань, які повинні полегшувати життя автомобіліста. Деякі з них призначені спеціально для складних і навіть критичних ситуацій. Одним з таких пристосувань є «медведка». Втім, ця назва насправді є «народною». Подивимося на загадковий пристрій ближче і розберемося для чого він потрібний.

Під побутовим терміном «медведка» (коли розмову ведуть автомобілісти) варто розуміти інструмент під назвою привід Робсона. Найчастіше даний привід можна побачити на техніці, яка змушена працювати в непростих дорожніх умовах. Як нескладно здогадатися, використовується «медведка» для підвищення прохідності. На сьогоднішній день привід Робсона представлений в двох видах.

Перший тип приводу використовується в машинах з традиційною системою передачі крутного моменту від мотора до коліс. Він вважається допоміжним. Побачити його можна на звичайних вантажівках і автобусах. Рідше на автомобілях. Привід підключається в ті моменти, коли колеса починають активно пробуксовувати. Суть в тому, що інструмент притискає фрикційне колесо до покришки (рідше відразу до двох) і тим самим створює крутний момент за рахунок тертя.

Другий тип приводу Робсона є основним і використовується переважно на різноманітних всюдиходах. В такому випадку колеса отримують обертання (крутний момент) тільки від «медведки». При цьому, для того щоб не відбувалося прослизання колеса, ролик і покришка мають спеціальний профіль з зубчастим зчепленням.

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати про те, для чого насправді були придумані ковпаки на колеса.

Реклама
0 Коментарів
2753 переглядів
Авторизуйтесь за допомогою
щоб оцінити цю статтю!
Або ж виберіть інший спосіб для авторизації
Подобається
Коментувати
Поділитись
Найцікавіше за сьогодні