Великі колеса погіршують якість їзди: чому так відбувається

Мій автосвіт
Мій автосвіт 07 Лис 2019
Популярні тренди в автомобільному світі далеко не завжди задаються адекватними, як показує практика. Все тому, що автомобіль — це не тільки те, на чому можна пересуватися з точки «А» в точку «Б», але ще і предмет статусу, розкоші, стилю. Саме тому яскравим прикладом «сумнівної раціональності» можна сміливо вважати скорочення профілю шин. В останні 10 років мода говорить — чим більші диски і нижчий профіль, тим краще. Це не зовсім так.
Реклама
Практика показує, що колеса з низьким профілем практично завжди програють в питаннях практичності і безпеки своїм більш «м'ясистим» колегам. Особливо цікаво те, що мода на низький профіль вже перейшла з легкових автомобілів на позашляховики і кросовери. Все це дуже дивно, так як при скороченні профілю шини і збільшенні диска починає страждати керованість машиною на високій швидкості, а також плавність ходу. Зміни ці не критичні, проте при русі на швидкості близько 100 км/год їздити з низьким профілем вже не так комфортно і спокійно, як з високим.
У сучасних моделях автомобілів проблема низького профілю шин багато в чому нівелюється введенням системи досить докладної і гнучкої системи налаштування шасі. Вона здатна звести нанівець весь дискомфорт, який виникає при поворотах, їзді на великій швидкості і навіть при переїзді лежачих поліцейських. Однак, навіть при сучасних технологіях все це благополуччя сходить нанівець, як тільки автомобіль опиняється на гравії або грунтовій дорозі. Теж саме стосується ситуацій, коли колесо потрапляє в яму - низький профіль тут точно не помічник.
Суть проблеми полягає в тому, що у шин з низьким профілем серйозно скорочена амортизація фізичних впливів на кузов і підвіску машини самими покришками. В середньому, передана через колесо маса при ударі шини з високим профілем в 2-3 рази нижче, ніж у шини з низьким профілем. Ця ж безпружинна маса призводить до того, що у автомобіля банально зростає витрата пального.
Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Тоді варто прочитати чому потрібно стежити, щоб тиск в шинах не відхилявся від норми (чим загрожує їх перекачування)

Реклама
0 Коментарів
389 переглядів
Авторизуйтесь за допомогою
щоб оцінити цю статтю!
Або ж виберіть інший спосіб для авторизації
Подобається
Коментувати
Поділитись
Найцікавіше за сьогодні