Як можна перевірити якість свічок запалювання за допомогою мультиметра

Ніщо не вічне, в тому числі свічки запалювання автомобіля. З плином часу вони псуються і виходять з ладу. Найгірше те, що все описане найчастіше є не одномоментною подією, а поступовим процесом, що займає тривалий час. З кожним новим днем і включенням двигуна, свічки поступово втрачають свою ефективність. А тому досвідчені автовласники не цураються періодично перевіряти їх стан. Зробити це можна самому за допомогою звичайного мультиметра.


Реклама
Отже, для перевірки автомобільних свічок знадобиться звичайний мультиметр, який напевно вже є в господарстві більшості громадян. У будь-якому випадку роздобути даний пристрій через колег, знайомих, друзів або родичів (врешті, можна просто купити) не складе труднощів. Перед початком роботи пристрій слід перевести в режим перевірки опору 20 кОм. Перевірка свічки здійснюється за допомогою дотику щупами мультиметра її контактної гайки і відкритого краю.
Свічка може вважатися повністю справної тільки в тому випадку, якщо в момент дотику щупів до кінців гайки і відкритого краю на циферблаті з'являється значення опору. При цьому, якщо опір з'являється на екрані при взаємодії між електродом і конусом свічки, то така деталь вже відпрацювала своє. Суть в тому, що центральний електрод автомобільної свічки повинен давати опір через те, що в ньому встановлений резистор. Останній необхідний для скорочення радіоперешкод, які виникають при запалюванні іскри.
Однак, недостатньо просто переконатися в тому, що всі свічки показують опір. Перевірку необхідно здійснити з усіма свічками з конкретного двигуна. При цьому отримані на мультиметрі значення повинні бути більш-менш однаковими. Тільки в цьому випадку можна буде говорити про те, що силовий агрегат працює стабільно. Нормальний опір більшості свічок для ДВЗ знаходиться в межах 5-15 кОм. При цьому для певного двигуна штатний опір може складати, наприклад, 7 кОм. Будь-яке відхилення в кілька кОм - привід для заміни свічки.
Окремо слід згадати ще й про те, що в деяких силових установках автомобілів використовуються свічки з нульовим опором. Ставляться вони тільки на окремі агрегати. Тому після покупки нових свічок рекомендується здійснювати їх перевірку, щоб ненароком не зіпсувати двигун своєї машини.
Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати про 5 важливих фактів про стан авто, на які вказують свічки запалювання

0 Коментарів
36 переглядів
Авторизуйтесь за допомогою
щоб оцінити цю статтю!
Або ж виберіть інший спосіб для авторизації
Подобається
Коментувати
Поділитись
Найцікавіше за сьогодні