На які звуки під час пуску мотора треба звертати увагу


Весь день може зіпсуватись, якщо вранці, запустивши холодний двигун ви почуєте незрозумілий звук, котрого раніше не було. Взагалі-то будь-який сторонній шум з-під капота може викликати паніку і розуміння, що потрібно негайно щось робити.


Реклама

Проте, поспішаємо вас заспокоїти та просимо не сприймати все категорично. Потрібно якнайшвидше з’ясувати, де почали стукати чи тріщати.
Стук в двигателе: причины, на холостых, на холодную, | avtobrands.ru
Тріщить або стукає


Причину тріскоту відразу після запуску силового агрегата банальна: це зазвичай фазообертач, котрий вже віджив своє. Його характерний звук складно з чимось сплутати.


Що робити?

Подумаємо, чому він почав тріщати. Варто пошукати дані про свою машину в Інтернеті: деякі моделі або й цілі бренди мають проблеми з фазорегуляторами і їх доводиться як не ремонтувати щоразу, так міняти частіше, ніж треба. Проте, на більшості автомобілів фазообертачі зазвичай довго працюють (навіть 200 тисяч кілометрів пробігу для них не вирок).

Якщо вони виходять з ладу занадто рано, то саме час задуматись стосовно мастила: або ви його вкрай рідко змінюєте, або ж виникла проблема, пов’язана з його тиском.
Фазорегулятор стуки в двигателе
Теоретично можна продовжувати рух з фазообертачем, котрий відбув свого віку. Але машина може не тягнути, може часто загорятись «чек», зростуть витрати пального, але до заміни доїхати можливо. Значно гірше, якщо під час пуску двигун починає стукати.

Стук може виникати дуже рідко і зникає, коли мотор повністю прогріється. На сучасних двигунах це давно не новизна через їхні конструктивні особливості. Найчастіше – через короткі спіднички поршнів, котрі застосовуються лише за екологічними мотивами та з точки зору зниження витрат пального. До речі, деякі двигуни можуть проїхати і десяток тисяч кілометрів в такому стані і абсолютно безболісно.


Говорячи про стук в «ланцюгових» двигунах, відповідь напрошується сама: сам ланцюг ГРМ. Причина стукоту одна – або недостатньо натягнутий, або ланцюг розтягнувся. Ланцюг стукає зазвичай по кришці, але буває, що шумить при пуску мотора і в місці натягувача.


Як перевірити?


Простий, всім знайомий спосіб – оцінити натягнення ланцюга візуально. Не треба знімати кришку ланцюга: на деяких двигунах можна подивитись, наскільки висунутий шток натягувача. На штоку є позначки, за кількістю котрих можна зрозуміти, чи ланцюг ще в стані чи вже розтягнувся до таких меж, що натягувач вже не може впоратись з роботою.
7 признаков, что пора сменить ремень ГРМ - Quto.ru
І останнє


На дизельних двигунах причиною стуку після пуску може бути несправність паливної апаратури. Насамперед – форсунки. Якщо система протікає, на холодному двигуні буде чути стук. В міру прогрівання двигуна стук може затихати, але не варто цьому радіти: протікання форсунок дизеля = прогар клапана.
До речі: Названо недороге б/у авто з витривалим двигуном


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал. Там ще більше цікавого.

0 Коментарів
2804 переглядів
Авторизуйтесь за допомогою
щоб оцінити цю статтю!
Або ж виберіть інший спосіб для авторизації
Подобається
Коментувати
Поділитись
Найцікавіше за сьогодні