Повернув ключ, а стартер не крутить: у чому причина проблеми

Стартер автомобіля - це по суті невеликий електродвигун, який за допомогою обгінної муфти пов'язаний з колінвалом і маховиком. Найважливішою частиною стартера є ця обгінна муфта. Потрібна вона для вирівнювання швидкостей валів, що входять до зачеплення. При повороті ключа на "Старт" реле викидає вперед шестірню, вона зачіпляється із зубами моховика, розкручує колінвал і запускає мотор. У чому може бути річ, якщо ключ повернув, а стартер нічого не робить?

Реклама


1. Тиша


Варто перевірити АКБ.


Варіант перший - повна тиша з-під капота автомобіля при спробі завестися. Найчастіше супроводжується ще й відсутністю світіння ламп на панелі приладів. Якщо все саме так, то швидше за все проблема в автомобільному акумуляторі. Зі стартером при цьому швидше за все повний порядок. Все, що потрібно зробити - зарядити АКБ або в крайньому разі застосувати так званий бустер.


2. Слабке дзижчання


Проблеми можуть бути різні.


Варіант другий. При повороті ключа на «Старт» з-під капота автомобіля починає долинати слабке дзижчання. Колінвал при цьому не провертається, хоча панель приладів загоряється всіма вогнями. У цьому випадку проблема швидше за все пов'язана з несправністю втягуючого реле стартера. Не відбувається виштовхування бендикса, а значить шестерня, що обертається, не може зачепити маховик. В цьому випадку доведеться міняти електричне реле. Звичайне його замінюють цілком.


3. Гучний скрегіт


Скрегіт – це дуже поганий знак.


Третій варіант несправності стартера. Гучний скрегіт або гучне дзижчання з-під капота можуть вказувати на проблеми з конструкцією підшипника муфти. Це найпопулярніша поломка стартера в сучасних автомобілях. Механізм не робить фіксування валу, через що муфта повертається, видаючи гучні шуми. Перед поломкою шуми зі стартера починають з'являтися заздалегідь. Тому краще не затягувати з перевіркою та ремонтом.


4. Клацання


З ремонтом краще не зволікати.


Варіант четвертий. Якщо з-під капота долинає не скрегіт і не дзижчання, а характерні клацання, а мотор при цьому ніяк не реагує на спроби його завести, то швидше за все проблема в замиканні одного з проводів. Найчастіше таке трапляється через підгоряння контактів або потрапляння вологи. Крім заміни проводки рекомендується добре почистити від оксидів клеми акумуляторної батареї.


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал. Там ще більше цікавого.


Дивіться також: Як швидко і безболісно прибрати подряпину на кузові автомобіля

0 Коментарів
1221 переглядів
Авторизуйтесь за допомогою
щоб оцінити цю статтю!
Або ж виберіть інший спосіб для авторизації
Подобається
Коментувати
Поділитись
Найцікавіше за сьогодні