Чому "рідні" акумулятори служать у машинах довше, ніж акумулятори із магазину

Сьогодні чимало водіїв звертають увагу на те, що АКБ, куплені в автомагазинах, розряджаються помітно швидше за "рідні" - тобто ті, які встановлюють на заводі під час складання автомобіля.

Реклама


Цікаво, що в цьому питанні власникам бюджетних автомобілів пощастило набагато більше, ніж власникам преміальних. Адже в дорогих машинах присутня величезна кількість споживачів енергії, а це, зрозуміло, позначається на ресурсі батареї. Але, тим не менш, тенденція незмінна. Якщо найпоширеніші свинцево-кислотні АКБ, встановлені на заводі, працюють під капотом 4 роки, то нові з магазину - не більше 2-3 років.
Річ у тім, що виробники транспортних засобів і акумуляторів пов'язані міцними контрактними зобов'язаннями. І якщо з якістю буде щось не так, то завод просто відмовиться від постачальника, який пропонує товар, що не відповідає стандартам.


А ще інжинірингові центри автокомпаній заздалегідь проводять випробування батарей. У результаті виробляються доволі жорсткі вимоги, яким має відповідати кожна партія запчастин, що надходить на конвеєр.


А ось у оптових і роздрібних мереж система відбору набагато лояльніша або відсутня зовсім. Продавці обмежуються лише базовими перевірками, бо обсяги, які вони реалізують, невеликі.
Свою лепту вносить доставка і зберігання товару. При порушенні технології батареї розряджаються набагато швидше. Але не викидати ж їх! Тому "зарядники" спішно "приводять до тями" і втюхують довірливим громадянам.


Зауважимо й те, що термін життя автомобіля вже давно прорахований. У Європі це 5-8 років, тому багато виробників запчастин орієнтуються саме на такий час. Їм просто невигідно випускати акумулятори, які справно служили б 8-10 років. Та й за рахунок зниження ресурсу продукту йде непогана економія, що дає змогу стримувати ціни.


Який же АКБ вибрати, щоб він прослужив довше? Має сенс звернути увагу на вироби з технологією EFB (живуть 4-5 років) або так звані батареї AGM (6-8 років). Щоправда, у них є один істотний мінус - висока вартість.


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал. Там ще більше цікавого.


Дивіться також: Які доопрацювання мотора авто своїми руками багаторазово продовжать його ресурс

0 Коментарів
5291 переглядів
Авторизуйтесь за допомогою
щоб оцінити цю статтю!
Або ж виберіть інший спосіб для авторизації
Подобається
Коментувати
Поділитись
Найцікавіше за сьогодні