Що означає фігурка рибки на машині?

Правила дорожнього руху наказують встановлювати на автомобілі ряд розпізнавальних знаків. Однак часом на поверхні кузова техніки можна спостерігати незвичні оці елементи. Один з них - значок, за формою нагадує рибку. Що це за фігурка? Може бути, так розрізняють один одного члени якогось рибальського товариства? Або це щось на зразок амулета, що приносить удачу в дорозі? Думок з цього приводу багато, тому давайте розберемося.
Реклама


Загадковий Іхтіс


Насправді, рибка - це один з елементів традиційної християнської символіки. Про це мало кому відомо, адже більшість православних віруючих звикли вважати єдиним графічним атрибутом своєї релігії хрест (розп'яття). Тим часом, це алегоричний образ, який має досить цікаве тлумачення.

Іхтіс - давня монограма імені Ісуса Христа, акронім, що складається з перших букв слів грецького виразу: Ίησοὺς Χριστὸς Θεoὺ ῾Υιὸς Σωτήρ. У перекладі на українську мову ця фраза перекладається як "Ісус Христос Син Божий Спаситель".

Саме ж слово Ίχθύς (Іхтіс), утворюється при поєднанні великих букв, означає "риба".

До речі, автори Нового Завіту також пов'язують це поняття з проповіддю учнів Спасителя, багато з яких мали відношення до риболовного промислу.
У 303 році нашої ери римський імператор Діоклетіан почав переслідування на християн, яке тривало рівно 100 років. Від них вимагали відмови від віри і повернення до традиційних релігійних практик. Державна дискримінація навіть отримала підкріплення на законодавчому рівні. У цей час багато християн з метою маскування стали використовувати в якості свого головного символу Іхтіс. Вони позначали ним свої житла, а на питання переслідувачів відповідали, що це всього лише атрибут, який свідчить про заняття рибальством.


Сучасне застосування


Багато хто вважає, що сьогодні Іхтіс використовують тільки представники нетрадиційних релігійних течій або учасники сект. Це не так. Зображення у вигляді рибки встановлюють на свої автомобілі і католики, і православні, і протестанти, причому незалежно від приналежності до певної конфесії. З точки зору віри ніхто з них не порушує положень релігійних догм. Люди сприймають Іхтіс як оберіг, що допомагає уникнути аварій.

Виникає закономірне питання: чому ж тоді християни не використовують хрест? Відповідь проста: багато автомобілістів вважають недоречним зображення розп'яття на кузові транспортного засобу. А ось рибка виглядає більш нейтрально і не викликає негативних емоцій у осіб, далеких від віри. Людина, яка заперечує існування надприродних сил і не вивчає релігійну літературу, швидше за все, вважатиме Іхтіс простою прикрасою.

Рибку воліють прикріплювати до багажника автомобіля. Іноді зображення наклеюють на заднє скло машини. На жаль, багато хто вважає, що таким чином християни як би виставляють свою віру напоказ. Однак практика показує, що агресія і роздратування на адресу релігійних людей не завжди доречні. Більшість з них свідомо докладають чимало зусиль, щоб в будь-якій ситуації вести себе гідно. Тому водієм машини з рибкою навряд чи виявиться, наприклад, "автохам", готовий несподівано підрізати або влаштувати небезпечні "догонялки" на трасі. Та й поступаються дорогою в спірних ситуаціях такі автомобілісти частіше.
Цікаво, що противники релігійних навчань останнім часом стали пародіювати справжній християнський Іхтіс. Замість грецьких букв вони поміщають всередину рибки слово "Darvin", а до самого зображення домальовують маленькі ніжки. Такі символи наклеюють на кузов автомобіля з єдиною метою - для оригінального декору транспортного засобу.

Дивіться також: Для чого водії з досвідом свердлять глушник

0 Коментарів
246906 переглядів
Авторизуйтесь за допомогою
щоб оцінити цю статтю!
Або ж виберіть інший спосіб для авторизації
Подобається
Коментувати
Поділитись
Найцікавіше за сьогодні