3 простих способи зупинити машину, якщо відмовили гальма

Мій автосвіт
Мій автосвіт 14 Січ 2020
Гальма автомобіля завжди повинні знаходитися в справному стані. Для цього за ними слід належним чином доглядати. Втім, в житті трапляється всяке. Рано чи пізно з кожним водієм може статися таке, що з якоїсь причини гальма його машини відмовляться виконувати свої прямі зобов'язання. Як же швидко і ефективно зупинити автомобіль в подібній ситуації?
Реклама
3 простих способи зупинити машину, якщо відмовили гальма


Чому відмовляють гальма


3 простих способи зупинити машину, якщо відмовили гальма


Гальма можуть відмовити з найрізноманітніших причин. Найчастіше подібне відбувається через те, що гальмівна рідина неправильно подається в агрегат, вона занадто стара або ж взагалі не відповідає технічним параметрам автомобільних гальм. Крім того, причина відмови може критися в неправильному регулюванні гальмівних зусиль, поломки супорта, відсутності герметичності в гальмівній системі. Втім, коли гальма ламаються на повній швидкості - все це вже не важливо. Єдине, що дійсно має значення в подібній ситуації, так це способи її вирішення.

Важливо: нерідко буває таке, що гальма тимчасово відмовляють через те, що в систему потрапило повітря. Якщо дозволяє ситуація, спочатку слід спробувати «прокачати» педаль, натиснувши і відпустивши її кілька разів. Крім того, якщо педаль взагалі не натискається, є ймовірність, що під неї потрапив сторонній предмет. Якщо ні те, ні інше не наш випадок, слід переходити до дійсно рішучих заходів.


Спосіб перший – трансмісія


3 простих способи зупинити машину, якщо відмовили гальма


Найефективніший і безпечний спосіб зупинки автомобіля без допомоги гальм. Суть його максимально проста - поступове зниження передачі. Тиснути на газ не потрібно, щоб не збільшувалися обороти. Покажчик тахометра повинен знаходитися в робочій зоні. Також ні в якому разі не можна різко переходити на великій швидкості відразу на першу або другу передачу. Подібна дія гарантовано закінчиться трагедією.

Якщо в машині використовується «автомат», то його потрібно перевести в ручний режим і зробити все те ж саме.


Спосіб другий - гальмо стоянки


3 простих способи зупинити машину, якщо відмовили гальма


Даний спосіб можна використовувати тільки на невеликій швидкості руху автомобіля! Вже при 40 км/год спроба загальмувати «ручником» закінчиться занесенням і перевертанням автомобіля. Крім того, навіть на невеликій швидкості перед використанням ручного гальма для скидання швидкості слід переконатися в тому, що колеса автомобіля йдуть прямо.


Спосіб третій – перешкода


3 простих способи зупинити машину, якщо відмовили гальма


Скинути швидкість можуть допомогти численні перешкоди на дорозі. Наприклад, з'їзд на засніжене узбіччя, тертя коліс об бордюр, в крайньому разі - тертя об автомобілі без людей. Даний спосіб гальмування є надзвичайним і використовується тільки в тих ситуаціях, коли повна бездіяльність гарантовано призведе до ще гірших наслідків. Слід також пам'ятати про те, що при зіткненні (наїзді на) перешкоду, машина може змінити напрямок руху!

Результат: водій, пам'ятай! Автомобіль є джерелом підвищеного ризику. Регулярне технічне обслуговування допоможе захистити себе і оточуючих від проблем з гальмами.

Хочеться дізнатися ще більше цікавого? Як щодо того, щоб прочитати що робити, якщо температура мотора перейшла в «червону зону».

Реклама
0 Коментарів
7222 переглядів
Авторизуйтесь за допомогою
щоб оцінити цю статтю!
Або ж виберіть інший спосіб для авторизації
Подобається
Коментувати
Поділитись
Найцікавіше за сьогодні