Як зменшити розхід пального: 5 способів від фахівців


Ану відгадайте загадку: «Росте не по днях, а по годинах»?

Якщо ви почали перебирати варіанти, типу, дитина, огірок чи злочинність в країні – розслабтесь, то не те. А правильна відповідь – бензин. Хоча від цієї відповіді більше хочеться плакати…

Єдине, що нам залишається – дізнатись, як зменшити розхід пального, раз вплинути на зростання цін ми не можемо.


Реклама


Зображення, що містить текст, у приміщенні, шолом

Автоматично згенерований опис
Отже, ціни на бензин та дизельне пальне ростуть кожного дня. І ще трохи, то машина стане взагалі предметом розкоші і багачем буде вважатись не той, хто має нафтові вежі, а той, хто може заправити машину за раз на 20 літрів.


Ну що, будемо вчитись, як зменшити розхід палива чи пересідаємо на громадський транспорт? Друге? Що ж, тоді записуйте.Чому розхід пального такий великий?


Щоб розібратись із наслідками, спершу розглянемо причини.

На прикладі двох авто порівняємо розхід пального: Peugeot 308 в стоковій комплектації їсть 3,8 літра бензину на сотку км. Про спортивний Ford Mustang такого не скажеш, бо його апетит значно більший – 13 літрів на 100 км.Зображення, що містить особа

Автоматично згенерований опис
Розхід залежить від багатьох факторів, серед котрих конструкція двигуна та ходової, потужність двигуна, комплектація автомобіля та інше.


Значення розходу пального вказують в технічній документації авто – це є обов’язковим. Але не рідко буває, що насправді авто споживає значно більше пального, аніж зазначено.


Не поспішайте звинувачувати виробників в обмані. Це просто маленька хитрість. Тестування розходу пального вимірюється проходить на швидкості в 90 км/год по трасі без зупинок.

Це найбільш економічний режим їзди з усіх, що є, але під час руху в місті розхід пального збільшується на кілька літрів через постійні зупинки та розгони.

Всю відповідальність перекидати на виробників зовсім не варто. Водій теж впливає на авто через фактори, котрі збільшують розхід горючого.

Наприклад, агресивний стиль водіння може збільшити розхід до 15%, а використання неправильного моторного мастила ще на 10%. Перевантаження машини буде давати ще +10% розходу з кожних 100 кг.Як зменшити розхід бензину


Поради з Інтернету, типу, «менше їздити» або «їздити з сусідом» - так собі, сказано нізвідки в нікуди. Ось 5 толкових порад від експертів, котрі реально можуть зменшити розхід пального.


Спортивний стиль водіння


Найпростіше, що ви можете зробити – це припинити ганяти на машині, наче вона гоночна. Це, скоріше, відповідь на питання як нормалізувати, а не як зменшити розхід пального: без ривків, різких розгонів та гальмування.


Якісне пальне, а не дешевше


Економити на бензині = заганяти машину в могилу раніше терміну.

Якщо машині рекомендовано харчуватись 95-м бензином, то його і заливайте. Не потрібно випробовувати долю і вливати 92-й, котрий трохи дешевший, але «майже такий самий». Не такий.

В такому випадку паливна суміш вийде досить зубожілою і щоб забезпечити номінальну потужність двигуна, бортовий комп’ютер збільшить розхід на 15-20%. «Економно», правда?Зображення, що містить текст, вимірювальний прилад, пристрій, чорний

Автоматично згенерований опис
Вчасно міняти свічки та фільтри


Оптимально міняти повітряний фільтр, коли вже встигли накатати 10-15 тисяч кілометрів, а паливний, коли набігали понад 20 тисяч кілометрів. Важливо робити це вчасно.


Зі свічками ситуація не така однозначна. В середньому вони живуть до 15 тис. км. Але не поспішайте їх міняти одразу ж, адже в деяких випадках вони можуть прослужити і 50 тисяч кілометрів пробігу.

Краще щомісяця моніторити їх стан, адже чим чіткіше подається іскра, тим менше пального потрібно для роботи двигуна.Не забувайте про аеродинаміку


В питанні про те, як зменшити розхід бензину важливо не лише дотримуватись помірного стилю їзди. Чим нижчий коефіцієнт аеродинамічного опору, тим менше автівці потрібно енергії на рух.

Форма і діаметр теж вплинуть на цей показник. Якщо вам потрібно купити гальмівні диски, то не заморочуйтесь і купіть просто такі самі, якими були заводські. Точно не помилитесь.
Стан електричної системи та датчиківЗображення, що містить особа, у приміщенні

Автоматично згенерований опис
Зношений акум гірше тримає заряд і довше заряджається. Коли електроніка бачить критично низький заряд акумулятора, вона намагається подати більше пального в двигун, щоб швидше крутити генератор.

Проводьте діагностику датчиків електросистеми та двигуна раз на 3-4 місяці, щоб забезпечити їх оптимальну роботу. Навіть найменші неточності показниках можуть змусити авто їсти більше на 15-25%.

От, нічого складного в тому, як зменшити розхід пального нема. Сподіваюсь, ці поради принесуть вам користь.Читайте також: На які індикатори на панелі приладів можна не звертати уваги


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал. Там ще більше цікавого.

0 Коментарів
15050 переглядів
Авторизуйтесь за допомогою
щоб оцінити цю статтю!
Або ж виберіть інший спосіб для авторизації
Подобається
Коментувати
Поділитись
Найцікавіше за сьогодні