4 слушні поради, які допоможуть продовжити термін життя двигуна та коробки передач

Кожен автомобіліст хоче, щоб його улюблена «ластівка» простягла без ремонту на СТО якнайбільше. Хоча б тому, що будь-який капітальний ремонт завжди б'є по гаманцю і забирає дорогоцінний час. Чи потрібно говорити про те, що двигун і коробка передач в першу чергу знаходяться в групі ризику, а тому вимагають до себе особливого відношення та підвищеної уваги.

Реклама
1. Маслом машину не зіпсуєш


Лий і не шкодуй.


Більшість автомобільних виробників настійно рекомендує міняти моторне масло кожні 15 тисяч кілометрів пробігу. Однак такий інтервал насправді підходить тільки для тих машин, які експлуатуються в найсприятливіших умовах. При їзді в місті, з постійними простоями в пробках і світлофорах моторне масло можна змінювати вже кожні 7.5 тисяч км пробігу.

Все те саме стосується і коробки передач. Ремонтна практика показує, що технічна рідина в АКПП дуже рідко здатна прослужити понад 60 тисяч кілометрів пробігу. А значить вона також потребує регулярної та своєчасної заміни.


2. Зігрій кохану


Машину рекомендується гріти.


Сьогодні кожен автомобільний виробник з чесними очима і серйозним виглядом переконуватиме водіїв у тому, що їхня сучасна та високоякісна продукція (ресурс якої чомусь у середньому нижчий, ніж у машин 1980-1990-х років) всяких там «дідусиних» порад не потребує. Ось тільки сучасний двигун внутрішнього згоряння чомусь складається з тих же кілець, поршнів, шатунів, що і 100 років тому. Закони фізики за останнє століття начебто не змінилися, а тому двигуни також страждають від перепадів температур. Тож висновок у зимовий час категоричний: прогрівати та ще раз прогрівати!


Автомат рекомендується гріти.


Те саме стосується і коробки передач, ось тільки на відміну від двигуна прогрівати себе сама вона не вміє. Тому після запуску двигуна рекомендується включити режим D або R і утримувати педаль гальма. Цей спосіб також призводить до швидшого прогрівання ДВЗ за рахунок роботи гідротрансформатора. Починати рух у холодну пору року рекомендується максимально плавно.


3. Не глуши відразу


Не варто глушити одразу.


Після інтенсивного руху не варто глушити двигун автомобіля одразу. Після зупинки та паркування рекомендується дати агрегату попрацювати на холостому ходу ще хвилину-дві. Це дозволить охолодити поршні та ротор машини. Звісно ж, робити так треба лише в тих випадках, коли їзда була тривалою та інтенсивною.


4. Геть стоп-старт


Відверто шкідлива функція.


При всій корисності дана функція здебільшого шкідлива. Все тому, що стоп-старт помітно навантажує коробку передач, стартер і призводить до прискореного зношування підшипників двигуна. Користуватися стоп-стартом можна, але бажано не на постійній основі. Тим більше, що відключити функції найчастіше можна лише до наступного запуску двигуна.


Дивіться також: На що потрібно бути готовим витратитися при купівлі автомобіля

0 Коментарів
8320 переглядів
Авторизуйтесь за допомогою
щоб оцінити цю статтю!
Або ж виберіть інший спосіб для авторизації
Подобається
Коментувати
Поділитись
Найцікавіше за сьогодні