У чому автоматична коробка передач все ще гірша, ніж стара-добра "механіка"

Автоматичні коробки передач щільно увійшли в життя багатьох автомобілістів. Сьогодні більшість водіїв напевно погодиться з твердженням про те, що "автомат" набагато зручніший за "механіку". Особливо для поїздок містом. Однак, списувати МКПП з рахунків все ще рано. Хоча б тому, що у автоматичних коробок є свої мінуси.

Реклама
1. Ресурс


У АКПП помітно менший ресурс


"Угробити" можна і механічну коробку передач. Але порівняно з автоматикою зробити це набагато складніше. Технічне обслуговування за планом і регулярна заміна мастила дадуть змогу від'їздити на МКПП всі 400-500 тисяч км. Ресурс гідромеханічного автомата скромніший. Уже після 150-200 тисяч км пробігу можуть початися серйозні проблеми, навіть за умови регулярного і своєчасного обслуговування агрегату. Найчастіше у "автомата" ламаються ГДТ, гідроблок, блок управління. З коробками-роботами і варіаторами в цьому відношенні ситуація найчастіше ще гірша.


2. Гроші


Механіка їсть менше пального.


Автомобіль, оснащений автоматичною коробкою передач, на сьогоднішній день апріорі дорожчий за аналогічну машину з механікою. Дорожче обходиться і технічне обслуговування "автоматів". Врешті, не варто забувати і про те, що машини з АКПП все ще споживають помітно більше пального, ніж автомобілі зі звичайною механічною коробкою. Хоча заради справедливості варто зазначити, що з кожним роком розрив у витратах дедалі більше скорочується.


3. Буксирування


Все не просто.


Причепив і покотив - це про буксирування автомобіля з механічною коробкою передач. З "автоматами" все набагато складніше. Для автомобілів з автоматичними коробками існують відомі обмеження як у питанні буксирування, так і в питанні причепа. Особливо ця тема актуальна для варіаторів. Не варто забувати і про те, що переважну більшість машин з АКПП можна буксирувати лише на 30-50 км протягом півгодини на швидкості до 50 км/год, після чого агрегату потрібно дати час охолонути і відпочити.


4. Безпека водіння


Машини з механікою безпечніші.


Автоматика дає змогу водієві "відпочити", знімаючи з його совісті частину рутинних операцій. Однак, у низці ситуацій автоматика може ставати джерелом проблем і небезпеки. Особливо це стосується ситуацій з обгоном. Немає нічого гіршого за ті ситуації, коли АКПП "вирішує", що маневр, який здійснює автомобіліст, невиправданий і варто просто зараз переключитися на іншу передачу. Як результат - падіння швидкості руху. Для досвідченого автомобіліста подібне не проблема, проте іноді ситуація на дорозі складається так, що рахунок йде на секунди. І тут автомати відверто підводять водія.


Дивіться також: 5 прихованих і неочевидних причин різкого перегріву мотора

0 Коментарів
3403 переглядів
Авторизуйтесь за допомогою
щоб оцінити цю статтю!
Або ж виберіть інший спосіб для авторизації
Подобається
Коментувати
Поділитись
Найцікавіше за сьогодні