Мій автосвіт
Мій автосвіт 02 Січ 2019
4 помилки при заміні масла, які псують двигун і скорочують його життя.
4 помилки при заміні масла, які псують двигун і скорочують його життя.
4 помилки при заміні масла, які псують двигун і скорочують його життя.
4 помилки при заміні масла, які псують двигун і скорочують його життя.

4 помилки при заміні масла, які псують двигун і скорочують його життя.

Заміна масла виглядає дуже простою процедурою, і помилитися тут складно. Дотримуєшся регламенту, написаного виробником, вибираєш правильно масло, та і ніби все тут.
Реклама

Проте скрізь є свої підводні камені. І в такій банальній процедурі без них не обійшлося. Тому давайте збережемо наші мотори і з'ясуємо, які прорахунки ми допускаємо, коли треба поміняти моторне масло.

У мене тут набралося цілих 4.

Терміни

Природно, головне питання кожного автомобіліста - коли потрібно міняти масло в двигуні. І щоб розставити всі крапки над i, виробник завжди вказує в посібнику по експлуатації, періодичність заміни масла. Це звичайно добре, але тут є один нюанс.

Варто враховувати, що завод отримує ці цифри в ході стендових випробувань, де застосовувалося масло певної марки, з якою співпрацює даний виробник.

А ви, можете заливати масло іншого бренду, яке просто підходить по специфікації. І як це позначиться на довговічності мотора, сказати складно. Тому, якщо в мануалі написано міняти масло кожні 15 000 або навіть раз в 20 000 кілометрів, краще скоротити цей термін до 10 000 кілометрів, і міняти заодно і масляний фільтр.

Гаражне зберігання

Існує така версія, що якщо ви мало їздите на автомобілі, то масло слід міняти не по кілометражу, а раз на рік. Сенс полягає в тому, що у машини, яка довго стоїть «просто так», масло окислюється і втрачає свої властивості.

З'їдання

Всі ми знаємо, що чимало двигунів люблять під'їдати масло вище норми (привіт німцям). Але виробники запевняють, що все враховано, і нижче критичної позначки рівень масла ніколи не опуститься. Тому можна їздити від одного ТО до іншого, і не завантажувати собі голову перевіркою рівня масла.

Але краще не грати в рулетку, тому що двигун реально може зжерти більше масла, ніж розраховуєте ви, або заводи, тому я б радив не допускати масляного голодування, і не доводити ситуацію до такого ступеня, коли рівень на щупі замре в районі позначки «min ».

На гарячу

І маленька замітка про те, коли найкраще перевіряти рівень масла. Деякі роблять це, коли машина вже не одну добу простояла у дворі. Тому що якщо щуп показує мінімально допустиме значення, це не означає, що можна спокійно сідати і їхати.

Ви ж розумієте, що буде, коли мотор заведеться і все піде по масляним каналах, а насос буде відчайдушно смоктати повітря з сухого картера. Тому слід дивитися, скільки залишилося масла на ще гарячому двигуні, через 10 хвилин, після його виключення. В такому випадку, ми отримаємо більш об'єктивну картину.

Реклама
0 коментарів
Подобається
Коментувати
Поділитись
Найцікавіше за сьогодні