MOTO life
MOTO life 28 Січ 2019
Словник ЧОПЕРиста

Словник ЧОПЕРиста

Реклама

1. Sissybar

Фактично спинка пасажира. Її появі ми зобов'язані деяким американським законодавцям, які вирішили, що в їх штаті вона повинна бути обов'язковою. Кастомайзери, як це прийнято, спрацювали за принципом «якщо це не можна прибрати, зроби з цього твір мистецтва». Так з'явилися двометрові хромовані сіссібари, в які були інтегровані спинка сидіння, стоп-сигнал і шедеври ковальського мистецтва від пентаграм до портретів подруги. При всьому при цьому річ це дійсно зручна як для пасажира, так і для кріплення багажу.

2. Руль

Тут може бути мільйон варіантів: від прямої палиці до ape hanger. Але одним з класичних дизайнів можна вважати кермо rabbit ears, який при великій рейці і довгій вилці навіть зручний. Одне з основних правил - мінімум додаткових деталей на кермі. Всі кнопки і перемикачі переносяться в непомітні місця на мотоциклі. Ручки мінімізуються або взагалі прибираються (переднє гальмо знімається, а зчеплення робиться ножним або прихованим).

3. Вихлоп

Знову ж заохочує свободу творчості. Одна з класичних форм - дві труби, загинаються вгору в районі заднього колеса. Довжина і висота не регламентуються.

4. Бак

У класичній схемі - чим менше, тим краще. Є кілька стандартних форм і мільйон їх похідних. Також бак - це основний кольоровий акцент (елемент) чопера. Вітаються малюнки полум'я, елементи тату, мережива, величезні блискавки і яскраві карамельні кольори.

5. Сідло

Є два варіанти - або одномісне сидіння, або повноцінне сідло для двох, що переходить в спинку. Це ще одна деталь, в перекрученні якої американські кастомайзери досягли успіху. Дотримуватись потрібно всього одного правила - сідло має бути вузьким і лежати на рамі і задньому крилі (у випадку з двомісним).

6. Рама

Hardtail, можливо з переробленою рульовою колонкою. Або з тих часів, коли всі рами Harley-Davidson були жорсткими, або, в крайньому випадку, сучасна, зроблена хорошою американською фірмою, наприклад, David Bird або Pougcho.

див. також: "ЧОППЕР - мотоцикл з американським духлм свободи"

7. Вилка

Чим довша, тим краще. Чим більше хрому, тим ще краще. Але найбільша краса - це, мабуть, півтораметровий хромований springer c закрученими ногами.

8. Рейк

Кут нахилу вилки. Чим більше, тим мотоцикл стабільніший на прямій, довша і за канонами чопперобудування красивіша, але гірше повертає, особливо на малих швидкостях. Кермо стає важче, радіус повороту збільшується, а інформативність і чутливість зменшуються.

9. Двигун

Відполірований або хромований мотор. Звичайно, найкраще, якщо це Harley-Davidson Shovelhead, Knucklehead, Panhead.

10. 21-е колесо

Велике переднє колесо для багатьох - відмінна риса чопера, особливо в поєднанні з вузькою вилкою. Іноді зустрічаються і радикальні розміри, наприклад 23 дюйма.

Дрібниці...

Ніщо так не додає краси і унікальності, як усілякі незвичайні елементи. Тут складно радити або шукати напрямок. Важливо пам'ятати, що, незважаючи на свою трешевість, чопер - це добре зроблена, добротна машина, в якій кожна дрібниця зроблена з душею і ідеєю.

Реклама
0 Коментарів
Подобається
Коментувати
Поділитись
Найцікавіше за сьогодні
А ви знаєте, що нас обрали більше 150 000 користувачів? Будьте і Ви в тренді - приєднуйтесь до нас! Дякуємо за довіру.
Приєднатися