Як змусити акумулятор служити довше - секрети експертів

Живучість акумулятора багато в чому залежить від стану машини і поведінки її власника.

Реклама


Скільки має служити акумулятор?


Зазвичай свинцева кислотна батарея служить 4-5 років. Формально це багато.

Звісно, відомі й окремі "довгожителі", які продовжують видавати необхідні ампери аж десять років, а то й більше. Але добре відомі і страшилки, згідно з якими інша батарея не виходжує і року.

Чи реально продовжити батареї життя? У невеликих межах - цілком!
Легка батарея


На жаль, у продажу повсюдно трапляються підозріло легкі батареї, що поступаються за масою 3-4 кг сусідкам по прилавку того ж розміру зі схожими електричними показниками. Секрет простий: виробник заощадив на свинці, обдуривши вас уже на стадії покупки.


Але фізику обдурити важче, ніж покупця. Що більша сумарна площа пластин, то значнішим є струм, який може видати батарея в стартерному режимі розряду, то вищим може бути запас її енергії. А ось використання АКБ з меншою кількістю пластин, ніж у штатної, призводить до зростання щільності струму на їхній поверхні. А це, звичайно ж, різко знижує їхній ресурс.


Порада проста: під час купівлі батареї не лінуйтеся брати з собою безмін і зважувати кілька різних АКБ. Підозріло легкі - в сторону!Індикатор стану батареї - знамените зелене "око" - це багато в чому фікція: він показує щільність електроліту в одній банці з шести. Але якщо і "око" померкло, перетворившись на чорноту, то ймовірність холодного пуску стрімко падає.Нехороші надмірності


У повсякденності раз у раз трапляються ситуації, що вкорочують життя батареї. Ось лише деякі з них.


Припаркувалися, не вимкнувши освітлення. До ранку батарея глибоко розряджається. Дві-три подібні пригоди - і АКБ може не ожити внаслідок сульфатації пластин.


Перевантажували батарею непомірними струмами тривалий час при непрацюючому двигуні через інвертор - від болгарки до мікрохвильовки.


Ви - любитель гучного і якісного автозвуку, до того ж часто "музикуєте" на тусовках, коли доводиться стояти із заглушеним двигуном.


Ви - турист, який, вибравшись на природу, довго витрачає енергію батареї на освітлення і роботу аудіосистеми.


На морозі не завелися, "посадивши" батарею "в нуль", і поїхали на таксі, надовго кинувши машину в такому стані. На холоді розряджену батарею з низькою щільністю електроліту може просто розірвати на шматки, та й влітку це здоров'я не додасть.


Постійно їздили міськими заторами з частими пусками мотора. При цьому АКБ не встигала нормально заряджатися. Влітку це ще сходить з рук, але починаючи з осені (темно, холодно і працює багато споживачів струму) нічого хорошого не чекайте.Куріння - шкідливе?


Прикурювання - пуск двигуна від зовнішньої АКБ за допомогою пари дротів солідного перерізу - саме по собі для батареї нешкідливе, а ось його наслідки бувають сумними. Річ у тім, що автовласник, який пустив-таки мотор, одразу забуває про подію і починає їздити у звичному режимі.


Будь це тривала їзда автобаном - без проблем! А ось при коротких поїздках батарея фактично залишиться розрядженою. Залишків її заряду вистачить, щоб за допомогою зовнішнього джерела разок крутанути стартер, але не більше того! Особливо погано їй буде в умовах міських заторів, тим більше на морозі.


За низьких температур навколишнього середовища АКБ взагалі не приймає заряд, а щільність електроліту залишається низькою - майже вода! Починається промерзання, що супроводжується деформацією пластин і корпусу - це шлях на звалище. Тому, після разового прикурювання, АКБ при першій же можливості необхідно як слід підзарядити, поки ще не пізно. Це обов'язково продовжить її ресурс.


Якщо АКБ не приймає заряд - на жаль, доведеться витратитися на нову.Думка виробника: недозаряд і перезаряд


Цікаву думку щодо ресурсу висловили фахівці. Вони вважають, що половина успіху залежить виключно від стану автомобіля.


Наприклад, якщо недозаряд призводить до сульфатації пластин, то не менш шкідливий і перезаряд, що призводить до корозії свинцевих струмовідводів. Тому в ідеалі напруга зарядки має бути пов'язана зі стилем їзди власника. Для дідуся, який раз на тиждень вибирається за місто, бажано мати на генераторі 14,4 В, а для таксиста або далекобійника з їхніми шестизначними річними пробігами - 13,8 В.


Чимало сучасних автомобілів коригують напругу, що видається на АКБ, залежно від температури, часу, що минув після пуску мотора і поточного стану батареї.


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал. Там ще більше цікавого.


Дивіться також: Чому "рідні" акумулятори служать у машинах довше, ніж акумулятори із магазину


0 Коментарів
5405 переглядів
Авторизуйтесь за допомогою
щоб оцінити цю статтю!
Або ж виберіть інший спосіб для авторизації
Подобається
Коментувати
Поділитись
Найцікавіше за сьогодні