Навіщо далекобійники надягають на колісні болти спеціальні ковпачки зі стрілкою

Далекобійник - професія, що передбачає великий водійський досвід, який постійно поповнюється. Не будеш вчитися - не доїдеш, тут все просто. Тож саме у цих хлопців слід набиратися водійської кмітливості, професійних лайфхаків і просто життєвої мудрості.

Реклама


Стаж автомобіліста, незважаючи на загальноприйнятий розрахунок у роках, набагато логічніше рахувати в кілометрах. У когось водійське посвідчення лежить вдома на полиці, а весь щорічний пробіг уміщається в кілька виїздів на ближні дачі, але далекобійники за той самий термін проїжджають десятки тисяч кілометрів. А часом і сотні. Спільнота водіїв далекомагістральних вантажівок - жива і товариська, рації на трасі не замовкають, тому і лайфхаки там народжуються часто і поширюються швидко.
Складно придумати страшнішу НП на дорозі, ніж колесо, що відкрутилося на швидкості. Машина миттєво втрачає керування, починається некерований занос, а саме колесо летить точно в лоб сусідові по потоку. Не дай Бог комусь випробувати такі емоції. Але якщо на легковику кожне "кругле" тримає не більше 5-6 болтів, то на фурі їх уже десяток. Та й коліс у тягача з причепом набагато більше. Замучишся щоразу проходити і перевіряти. А робити це потрібно регулярно - мабуть, це єдиний спосіб уникнути великої біди.


Мудрі далекобійники, які і проїжджають у рази більше за "цивільних", і дороги побачили найрізноманітніші, зокрема й ті, від яких пломби з зубів вивалюються, а не тільки болти відкручуються, придумали цікавий лайфхак. Спосіб, що дає змогу швидко оцінити стан колісного кріплення. Усього-то й потрібно зробити невелике, копійчане доопрацювання, яке на ходові якості машини не впливає.
На кожен колісний болт або гайку, залежно від марки і моделі, надягають спеціальний пластиковий ковпачок зі стрілкою. Та так, щоб останні дивилися в один бік. У будь-який, але все в одному напрямку. Якщо один елемент кріплення почне розкручуватися, то водій під час ранкового обходу машини миттєво це помітить! Уже не потрібно надягати голівку з воротком і тягнути кожен з 10 болтів на колесі - досить просто окинути авто поглядом. Неполадка одразу ж себе видасть!


Крім вищеописаної функції, ковпачок так само захищає гайку від бруду і ховає іржу. Просто, дешево, геніально. Водіям легкових автомобілів, які не готові до регулярного обходу з ключем, або просто цінують безпеку, такий метод теж підійде. Тим паче, що комплект ковпаків коштує копійки і окупається в ту ж секунду.
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал. Там ще більше цікавого.


Дивіться також: Як змусити акумулятор служити довше - секрети експертів

0 Коментарів
3936 переглядів
Авторизуйтесь за допомогою
щоб оцінити цю статтю!
Або ж виберіть інший спосіб для авторизації
Подобається
Коментувати
Поділитись
Найцікавіше за сьогодні